Nie daj się ubezpieczycielom

Add comments

slepaOsoba, dotknięta nieszczęściem kolizji samochodowej lub innego typu szkodą, zdana jest na łaskawość towarzystw ubezpieczeniowych w wypłacie odszkodowania. Prawie każde z nich stara się wyszukać jakieś rzeczywiste lub wyimaginowane uchybienia ze strony poszkodowanego. A to ktoś nie ma drugiej pary kluczyków, a to wmawia mu się iż być może rozmawiał przez komórkę w chwili kolizji, itp. Repertuar wykrętów jest niezliczony. Byle by nie zapłacić odszkodowania. Dlatego dobrze jest skorzystać z pomocy prawników, którzy specjalizują się w odzyskiwaniu odszkodowań. Możesz np. wpisać do jakiejkolwiek wyszukiwarki słowa odszkodowania Kraków i zobaczysz całą plejadę takich prawników.

Oczywiście nie można generalizować, iż w każdym przypadku i każdy ubezpieczyciel tak robi, ale – niestety – wielu próbuje się wymigać od obowiązku wynikającego z zawartej polisy. Firmy te dysponują dobrymi prawnikami, którzy szukają tzw. haków na poszkodowanego. Osoba dotknięta nieszczęściem staje często bezradnie przed potęgą prawniczych wygibasów słownych. I często daje za wygraną , najwyżej zmieniając ubezpieczyciela, który wcale nie musi być lepszy od poprzedniego.

Stąd wniosek – jeżeli nie czujesz się pewnie w poruszaniu się w kodeksie cywilnym, a nawet nie bardzo rozumiesz niuanse pokrętnego słownictwa prawnego, a masz do wygrania niebagatelną dla Ciebie kwotę, sprawdź warunki kancelarii prawnej i ewentualnie zleć jej prowadzenie sprawy. Często bywa tak, iż koszt prowadzenia sprawy jest jakimś procentem od sumy uzyskanego odszkodowania. Wtedy chyba nie ma się co zastanawiać. Zawsze coś dostaniesz. I przy okazji nie będziesz sobie zarzucać, iż darowałeś ubezpieczycielowi należne Ci pieniądze.

Usługi 23 kwietnia 2015

Comments are closed.